Yarışma Arşivi

İlk İşim Girişim 1 / İlk 10 Finalist ve Projeleri:

  1. Damar Görüntüleme Spreyi: Prof. Dr. İbrahim IŞILDAK, Ar. Gör. Vildan ERCİ, Ar. Gör. İsmail AĞIR, Ar. Gör. Rıdvan YILDIRIM, Özlem TAVUKÇUOĞLU (Doktora Öğrencisi), Ar. Gör. Mustafa NİĞDE, Prof. Dr. Mustafa CEMEK, Uzm. İlkay ŞENEL
  2. Dokunma Hissine Sahip Yapay Deri: Doç. Dr. Utku BÜYÜKŞAHİN
  3. Şeker Otu Üretimi: Ayhan PARLAR
  4. Kablosuz RF Enerji Hasatlayan Pilsiz Sensörler Geliştirilmesi: Doç. Dr. Hakan Paşa PARTAL, Yrd. Doç. Dr. Sibel Zorlu PARTAL
  5. QLoad: Berkin GÜLAY, Erdem EMEKLİGİL, Ahmet Oğuz KANSIZ
  6. Arşın Akıllı Sanal Market: Behboud BASHİRİ
  7. Tartaros Mitolojik Bilmece Oyunu: Mustafa YURT, Oytun ÖNAL, İbrahim ÇAVDAROĞLU
  8. Tasarruf Yapabilen Akıllı Piriz: Umut AKPARLAR
  9. Erken Dönem Diyabet Teşhis Cihazı: Ulaş ÇIRPICI
  10. Giyilebilir Fikirler: Gülsüm Çiğdem ÇAVDAROĞLU

 

İlk İşim Girişim 2 / İlk 10 Finalist ve Projeleri:

  1. Akıllı Grafen Biyosensör: Miray TAYFUN
  2. Akıllı Şebeke Uygulamalarının ve CBS’nin Kaçak Elektrik Tespitine Entegrasyonu: Kenan DEMİRTAŞ
  3. Ekomobil İmalatı: Bahram DOVLETOV
  4. Güneş Perdesi: Ahmet Fuat YALÇIN
  5. Hemen Görüş – Türkiye’nin Online Hastanesi: Bahadır ÖDEVCİ
  6. HRBEYOND – Akıllı İnsan Kaynakları: Mükremin ÇETİNKAYA
  7. Otomatik Çivili Oto Lastiği, Otomatik Lastik Şişirici ve Patlamaz Oto Lastiği: Ahmet GÜNAL
  8. Taşınabilir Fosfatemi ve Üremi Tanı ve Takip Cihazı: Özlem TAVUKÇUOĞLU
  9. Termoelektrik Prensiple Çalışan Medikal Sensörler: Berkay ŞAMİLOĞLU
  10. The Smartblock (Robotik Oyun ve Eğitim Kiti): Doğuş CENDEK

 

İlk İşim Girişim 3 / “Yeni Girişimler” Kategorisinde İlk 10 Finalist ve Projeleri:

  1.  Thread in Motion: Kadir DEMİRCİOĞLU
  2. Nanomik: Buse BERBER ÖRÇEN, Hande ÖZKAN
  3. Ev Tipi Sperm Test Cihazı: Şule BAŞARSLAN
  4. Düşük Akımda Yüksek Isınma Sağlayan Akıllı Kumaş Teknolojisi: Savaş ZENGİN
  5. Ahşap Plastik Kompozitler İçin Atık Çay Liflerinden Düşük Maliyetli Granül Hammadde Üretimi: Mustafa KUYUMCU
  6. Atık ve Fire Halı Geri Dönüşümü ile Plastik Hammadde: Soner ALAYURT
  7. BuradanGönder: Caner DURU
  8. Kıkırdak Doku Ve Deri Türevi Ürünler Geliştiren Üç Boyutlu Biyoyazıcı Platformu Ve Biyobaskı Malzemelerin Geliştirilmesi: Can Garipoğlu – Onur Samet Yıldırım
  9. Smart Boiler: Şaban Pusat
  10. Anadolu Mastitis Test Cihazı (AMTC): Muhammed İkbal Yeşil

 

İlk İşim Girişim 3 / “Yeni Fikirler” Kategorisinde İlk 10 Finalist ve Projeleri:

  1. Otomatik Lastik Havası Kontrolü ve Basınç Ayarlama Sistemi: Ömer Barışkan YASAN
  2. İris: Ubeyde MAVUŞ
  3. Hayat Gözü: Yusuf KESER
  4. Kompozit Uygulamaları İçin CRP: Şenol ÖZKISA
  5. Devam: Sezer Enes ACAR
  6. İmdat: Cennet YILDIRIM
  7. Kıyma ve Kıyma Ürünleri Üreten Firmaların Yağ Oranı Standardizasyonu İçin Pratik Cihaz Geliştirilmesi: Necattin Cihat İÇYER
  8. Sefertasım: Tasa Sümer DEVECİ
  9. Konjenital Kalp Hastalıkları Tarama Kiti Projesi: Duygu KIRKIK
  10. Fitness Uygulamaları İçin Akıllı, Elektronik Giysiler: İsmail Hakkı EMİROĞLU